Pages Menu

Categories Menu

Posted by on wrz 10, 2018 in Wnętrza |

Jak urządzić pokój dla seniora

Osoby starsze tracą swoją sprawność ruchową oraz manualną. Opiekując się seniorem musimy mieć na uwadze pokój, w którym starsza osoba będzie przebywała przez większą część dnia. Kiedy myślimy o tym, jak urządzić pokój dla seniora, miejmy na uwadze ewentualne dolegliwości z jakimi boryka się podopieczny.

 

Pokój dla seniora z chorobą Parkinsona wyklucza obecność dywaników oraz śliskie podłoże. Najlepsza będzie gładka wykładzina. Takie rozwiązanie nie pozwala na niebezpieczne upadki, a jednocześnie zapewnia ciepło.
Osoba leżąca powinna mieć przy łóżku szafkę. Na szafce umieszczamy wodę, lampkę nocną i niezbędne lekarstwa. Szafka przyda się też jako pomocnik do wykonania zabiegów higienicznych.
Osoby starsze przywiązane są do pamiątek i osobistych drobiazgów, dlatego kiedy już wiemy jak urządzić pokój dla seniora, zadbajmy o indywidualny charakter pomieszczenia. Podopieczny w otoczeniu ulubionych książek i zdjęć będzie się czuł bezpiecznie.

 

Chorzy na Alzheimera muszą mieć w pomieszczeniu zachowany minimalizm. Pokój dla seniora z tą przypadłością musi być uporządkowany. Na komody i szafę możemy przykleić karteczki z opisem, co znajduje się w środku.
Kiedy mamy w perspektywie opiekę nad starszą osobą, oprócz kwestii urządzania lokum, musimy zapewnić takiej osobie ciszę i spokój. Seniorzy często cierpią na bezsenność. Bliskość hałaśliwej ulicy czy muzykalnych sąsiadów może być przyczyną niepokoju i stresu u podopiecznego.

 

meblebiurowehotelowe.pl