Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lut 20, 2019 in Wnętrza |

Jak dbać o skórzaną kanapę?

Skórzane wypoczynki to meble ponadczasowe i eleganckie. Cechują się wyjątkowo wysoką jakością, stylem oraz wygodą. Niestety, naturalna skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Podpowiadamy, w jaki sposób o nią dbać, by służyła nam przez wiele lat.

Jak pielęgnować skórę?

Meble ze skóry należy regularnie konserwować – wymagają one bowiem odpowiedniego nawilżania tak, by naturalny surowiec nie wysychał i nie pękał. Na rynku istnieje wiele środków do konserwacji skórzanych kanap i foteli, jednak wykorzystać możemy również oliwkę dla dzieci lub olej lniany. Profesjonalne środki ochronne zapewniają jednak nie tylko nawilżenie, ale również nie przyciągają kurzu, dzięki czemu czyszczenie kanapy z drobinek może być rzadsze i łatwiejsze. Regularne odkurzanie jest również istotne: choć kurz nie wyrządzi krzywdy skórzanej powierzchni, długotrwałe osadzanie się może powodować trudności w jej doczyszczeniu.

Jak wyczyścić kanapę ze skóry?

Wszelkie zabrudzenia skórzanych mebli należy usuwać na bieżąco. Skóra jest nieprzemakalna oraz wykazuje dużą odporność na działanie różnych substancji, jednak długotrwała wilgoć może ją zniekształcać lub odbarwiać. Zabrudzenia należy myć zwilżoną ścierką z dodatkiem mydła lub delikatnego detergentu. Unikać należy silnych środków chemicznych, które mogłyby spowodować odbarwienia lub nawet zniszczenie struktury materiału. Na co dzień możemy również stosować specjalne mleczka oraz płyny, które dodatkowo nabłyszczą kanapę, dzięki czemu będzie ona prezentować się idealnie.