Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lis 30, 2018 in Wnętrza |

Salon wielofunkcyjny

Małe mieszkanie wymaga bardzo sprytnych i przemyślanych rozwiązań, tak aby domownicy czuli się komfortowo. Zdarza się, że salon pełni także funkcję pokoju dla dziecka. Salon i pokój dziecięcy możemy stworzyć za pomocą kilku ciekawych rozwiązań.
Jeśli pokój jest dosyć wysoki, czyli ma około 4, 5 metra lub więcej, pomyślmy o antresoli. Antresola może służyć wyłącznie jako miejsce do spania bądź jako własny kącik dla dziecka. Taka dobudówka pozwala zaoszczędzić miejsce i wykorzystać przestrzeń pod antresolą. Salon wielofunkcyjny z antresolą wygląda bardzo nowocześnie.

 

Inną opcją może być postawienie ścianki działowej. Wówczas salon i pokój dziecięcy dzielimy na dwie strefy. Ścianka działowa nie musi całkowicie dzielić pomieszczenia. Możemy zrobić mniejszą ścianę, która wizualnie nie pomniejszy pokoju, ale równocześnie pozwoli na odrobinę prywatności.
Kolejnym rozwiązaniem może być ustawienie regału, który podzieli pomieszczenie podobnie jak ścianka działowa. Taki salon wielofunkcyjny ma tę zaletę, że nie trzeba będzie w przyszłości wyburzać ściany, by odzyskać dawny wygląd pokoju.
Wiele osób, które są zmuszone do mieszkania na małym metrażu, muszą zaadaptować salon i pokój dziecięcy. Aby przebywanie w jednym pomieszczeniu z dzieckiem nie było kłopotliwe, musimy wyznaczyć półki lub szafę z przeznaczeniem tylko dla dziecka. Każdy powinien mieć własne szuflady lub miejsce w szafie, które będą należały tylko do niego.
Jeśli nie mamy pomysłu na salon wielofunkcyjny, możemy poradzić się architekta lub skorzystać z podpowiedzi w pismach wnętrzarskich.

 

Małe mieszkania zaskakują nieraz oryginalnością. Salon i pokój dziecięcy w jednym mogą wyróżniać się na tle jednakowych mieszkań o dużym metrażu.
Pamiętajmy, żeby unikać nadmiaru rzeczy i przedmiotów. Zagracone, niewielkie mieszkanko będzie sprawiało wrażenie jeszcze mniejszego niż w rzeczywistości. Czysty i schludny salon wielofunkcyjny pozwoli na odpoczynek. Ponadto chaos nie sprzyja miłej atmosferze w domu oraz nauce, co niekorzystnie wpływa na najmłodszych.

 

neways.pl