Pages Menu

Categories Menu

Posted by on gru 10, 2018 in Wnętrza |

Jak urządzić mały przedpokój

Mieszkania w bloku, szczególnie w starym budownictwie mają często niewielkie przedpokoje. ograniczona przestrzeń wymaga dokładnego rozplanowania, tak by nie powstał bałagan. Jak urządzić mały przedpokój, żeby był estetyczny i funkcjonalny?
Dobrym pomysłem na mały przedpokój jest umieszczenie szafy w zabudowie. Dzięki temu, będziemy mogli schować okrycia i buty. Jeśli szafa ma wbudowane górne półki, może pełnić rolę pawlacza lub schowka.
Gdy nie mamy możliwości zamontowania szafy, musimy pomyśleć o wieszakach i szafce na buty. Wieszak na kurtki mocujemy do ściany. Pod spodem możemy ustawić szafkę na obuwie.
Jeśli nie wiemy jak urządzić mały przedpokój warto wypróbować gotowe rozwiązania inspirując się internetem lub magazynami wnętrzarskimi. W sieci znajdziemy mnóstwo podpowiedzi jak zaaranżować mały przedpokój.
Ciekawą opcją może być ustawienie skrzyni z funkcją siedziska. Do skrzyni możemy włożyć buty, wówczas nie potrzebujemy szafki.

 

Jeśli chcemy optycznie powiększyć mały przedpokój, zdecydujmy się na jasne, pastelowe kolory ścian. Pomieszczenie wyda się większe, jeśli zawiesimy duże lustro. Pamiętajmy jednak, żeby rama nie była zbyt ozdobna i szeroka, ponieważ da to przeciwny efekt i zmniejszy przedpokój.
Kwestia tego jak urządzić mały przedpokój zależy też od liczby domowników oraz zasobności portfela. Jednak nawet, gdy nie mamy dużo pieniędzy proste rozwiązania mogą pomóc nam w ogarnięciu chaosu w niewielkim korytarzu i sprawić, że nie będzie on odstraszał bałaganem.

 

douczanki.pl