Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sie 2, 2018 in Wnętrza |

Dekoracje na stół w szkle. Szkło jako główny element dekoracji stołu – dekoracje na stół w kielichu

Szkło to jeden z najbardziej uniwersalnych surowców, które pojawiają się we wnętrzach. Idealnie wpasowuje się w każdą stylistykę – od skandynawskiego minimalizmu, po barokowe glamour. Możemy bawić się powierzchniami luster, kolekcjonować szklane rzeźby lub zdecydować się na dekoracje na stół w szkle.

Subtelne przeźroczystości, czyli dekoracje na stół w kielichu lub na paterze

Szkło towarzyszy nam od wieków, również na naszych stołach. Wystarczy wspomnieć, jak wysoko były cenione wyroby ozdobne z weneckiej wyspy Murano. Obecnie dekoracje na stół w kielichu czy na półmisku są wciąż niezmiernie popularne i lubiane. Można na nich ułożyć owoce lub warzywa i stworzyć indywidualną kompozycję.

Dekoracje na stół w szkle – trochę inne formy

Oczywiście, równie pięknie będą prezentować się efektowne bukiety kwiatów lub jesiennych liści. Miłośnicy nowinek i mody mogą również zastanowić się nad udekorowaniem stołu z pomocą ogrodu w słoiku. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu roślin i podłoża kompozycje tego typu tworzą zamknięty mikroklimat, który nie dość, że wygląda spektakularnie, to może przetrwać przez wiele lat.

Możemy bawić się powierzchniami luster, kolekcjonować szklane rzeźby lub zdecydować się na dekoracje na stół w szkle – jak tutaj