Pages Menu

Categories Menu

Posted by on mar 3, 2021 in Wnętrza |

Łóżko kontynentalne – czy sprawdzi się w pokoiku vintage?

Vintage to styl, który ma nawiązywać do minionych czasów sprzed kilku dekad. Cechuje go zastosowanie wysokojakościowych tkanin, swoboda w łączeniu wzorów i kolorów, oraz oczywiście powiew sentymentu. Czy łóżko kontynentalne, które ma bardzo nowoczesny charakter, sprawdzi się w sypialni vintage?

Sypialnia vintage – idealna dla miłośników dobrych rzeczy

Dawniej ludzie nie wyrzucali zużytych czy zepsutych rzeczy, lecz raczej naprawiali je i odnawiali, nadając im drugie życie. Ten trend zatacza koło, i dziś bardzo chętnie odświeżamy stare meble, ale również kupujemy takie, które sprawiają wrażenie starych. W stylu vintage dominuje przede wszystkim zaufanie do drewna, dobrych jakościowo tkanin, solidnych grubych tapicerek. Właśnie to wszystko cechuje łóżka kontynentalne, które są po prostu wysokie, masywne, ale mogą mieć bardzo dowolny wygląd, który kształtuje ich styl. W sypialni vintage powinno znaleźć się sporo elementów nawiązujących do poprzednich epok, ale raczej w formie dekoracji. Jeśli chodzi o łóżko, to podstawowy mebel do spania powinien raczej być na wskroś nowoczesny pod względem funkcji – a jedynie wyglądać na starszy wiekiem.

Jakie łóżko kontynentalne do sypialni vintage?

Możesz postawić na subtelne połączenie nowoczesności z klasyką, na przykład stawiając łóżko kontynentalne o nowoczesnym charakterze, ale w jednolitej, stonowanej tapicerce. To sprawi, że po narzuceniu na nie narzuty w stylu retro, czy dostawieniu obok stolików nocnych z minionej epoki z charakterystycznymi lampami z abażurem, Twoja sypialnia nabierze bardzo romantycznego charakteru, a nie straci nic ze swojej nowoczesności i wygody użytkowania. Kontynentalne łóżka występują zresztą w wielu bardzo atrakcyjnych odsłonach. Oprócz tych nowoczesnych, można też znaleźć w sprzedaży modele z bardzo misternie zdobionymi zagłówkami i ramami, obite charakterystyczną tapicerką przypominającą trendy minionych lat, i wiele innych. Warto poświęcić jakiś czas na przejrzenie dostępnej oferty łóżek nie tylko vintage, by wybrać to, które idealnie spełni Twoje oczekiwania.