Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sie 20, 2018 in Wnętrza |

Jak urządzić pokój przedszkolaka

Dzieci w wieku przedszkolnym lubią zabawy w naśladowanie dorosłych. Są też niezwykle kreatywne, lubią rysować i lepić. Kiedy chcemy urządzić pokój przedszkolaka, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jak urządzić pokój przedszkolaka, by uniknąć bałaganu?
Dziecko, które nie może dosięgnąć ulubionych zabawek, ponieważ są umieszczone zbyt wysoko, traci ochotę na zabawę. Kiedy myślimy jak urządzić pokój przedszkolaka powinniśmy przede wszystkim umiejscowić zabawki w zasięgu rąk malca. Możemy posegregować zabawki na grupy. W oddzielnym pudełku znajdą się maskotki, w innym układamy lalki lub klocki. Pudełka mogą być plastikowe. Są one łatwe w czyszczeniu i dodatkowo możemy je podpisać. Nauka sprzątania idzie łatwiej, jeśli pociecha sama wrzuca zabawki do pojemników.

 

Pokój przedszkolaka powinien mieć kącik do rysowania i pracy twórczej. Niski stolik i krzesełko sprawdzą się znakomicie. Łóżko kilkulatka nie może być za małe. Najlepszą opcją będzie kanapa typu amerykanka, która po złożeniu daje dużo miejsca do zabawy.
Podłoga w pomieszczeniu może być pokryta wykładziną. Gołe panele będą nieprzyjemne, szczególnie gdy maluch lubi biegać boso.
Inspiracji jak urządzić pokój przedszkolaka możemy poszukać w internecie lub… w przedszkolu! Placówki przedszkolne są zazwyczaj doskonale zaprojektowane, tak aby dzieci mogły same sięgać po zabawki oraz samodzielnie sprzątnąć po skończonej zabawie.
Wyposażenie pokoiku nie musi być drogie. Proste, kolorowe mebelki stanowią zachętę do przebywania w pomieszczeniu.

 

polmaratonlipcowy.pl