Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lis 8, 2023 in Wnętrza |

Łóżka bez zagłówka – gdzie się sprawdzą?

Łóżka bez zagłówka cechują się minimalizmem oraz wysoką wytrzymałością. Zostały one dopasowane do potrzeb wielu klientów. Szeroki wybór łóżek pozwala na wybranie odpowiedniego rodzaju, zaczynając od tych jednoosobowych, przez dwuosobowe, a kończąc na dwuosobowych z pojemnikiem na pościel. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej. 

Łóżka bez zagłówka – dlaczego stały się popularne? 

Łóżka bez zagłówka to niebanalne rozwiązania, które, mimo że nie jest minimalistyczne potrafi przyciągnąć wzrok. Takie łóżka dobrze wyglądają na niewielkim metrażu, w nowoczesnych oraz minimalistycznych wnętrzach. Nadają one sypialni skandynawsko-japońskiego stylu. W tym stylu króluje tradycja, a meble również są elementami dekoracji. Jednak takie łóżko sprawdzi się też w pokojach młodzieżowych, więc jego wybór nie ogranicza się jedynie do sypialni.

Sypialnia w stylu futurystycznym także będzie pasowała do tego typu łóżek. W małych pomieszczeniach łóżko, które będzie dosunięte do ściany, będzie wyglądało rewelacyjnie. Można je także postawić pod oknem. Jeżeli to jedyna opcja, gdzie można je umieścić, warto wybrać właśnie ten typ.

Dlaczego takie łóżko świetnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach?

Łóżko bez wezgłowia w zdecydowanej większości składa się z samej ramy. To właśnie stelaż jest kluczowym elementem, który musi zostać wykonany wyjątkowo starannie oraz elegancko. Bez problemu można także zdecydować się na stelaż, który ma ciekawe formy oraz kształt. Co więcej, taki stelaż nie powinien być trudny w złożeniu. Coraz większą popularność zdobywają również łóżka z poszerzoną ramą. To również sposób na niewielkie przestrzenie, dzięki którym będą wyglądać estetycznie oraz stanowić rewelacyjną oprawę dla każdego materaca.

Paradoksalnie takie łóżka są meblami o wyrazistym oraz charakterystycznym wyglądzie. Dlatego nie trzeba dokupywać wielu nowych ozdób. Tego typu łóżka, mimo swojej prostej formy mogą być nowoczesne oraz ponadczasowe. Dlatego nie warto decydować się na duże ilości dodatkowych dodatków.

Jak rozmieścić takie łóżka?

Takie łóżko powinno być wykonane z najwyższej jakości materiałów. Wtedy możemy też zdecydować się na postawienie go w centralnej części pokoju, a to sprawi, że wystrój nie będzie należał do banalnych. Kolejną sprawą, o jakiej należy pamiętać jest niezagracanie pokoju. W tym przypadku lepiej postawić na mniejszą ilość szaf, szafeczek czy stolików. Lepiej zdecydować się na pojemnik, który będzie wbudowany w ramę. Taka aranżacja sprawia, że sypialnia wygląda o wiele ładniej. Nie można też zapomnieć o doborze odpowiedniej ramy, gdyż jej wysokość musi stabilizować materac. Materac nie może poruszać się w żadnym wypadku.

Dużą zaletą takich łóżek jest ich mobilność, więc można je ustawić praktycznie w każdym miejscu. Dodatkowo można niewielkim nakładem sił przesunąć je w inne miejsce. Poza tym rzeczywiste wymiary takiego łóżka są o wiele mniejsze niż tych z zagłówkiem. Jednak nie można zapomnieć o tym, że rama musi być wykonana starannie oraz porządnie, by udźwignąć każdy materac. Nie zmienia to faktu, że te łóżka są o wiele bardziej mobilne.

Łóżka bez zagłówka to świetna opcja do małych sypialni, a także tych mniej ustawnych. Nie będzie też przeszkadzać nam, jeśli lubimy częste zmiany aranżacji. Wybór tego typu modelu to przede wszystkim minimalizm. Wejdź na stronę berkehome.pl i zdecyduj się na takie łóżko bez zagłówka, o jakim marzysz od dawna. Ten mebel jest podstawą każdej sypialni, więc warto dokładnie przemyśleć ten zakup i wybrać najlepszą dla nas opcję.