Pages Menu

Categories Menu

Posted by on kwi 9, 2020 in Wnętrza |

Modrzew syberyjski jako drewno tarasowe. Modrzew syberyjski impregnowany ciśnieniowo

Naturalne drewno idealnie nadaje się do wykonania tarasu lub balkonu. Jego urok jest niepowtarzalny, tworzy stylową i elegancją aranżację. Jednak nie każdy rodzaj drewna nadaje się do budowy tarasu. Surowiec powinien być odporny i wytrzymały, aby pięknym tarasem można było cieszyć się przez długie lata.

Modrzew syberyjski

Do najczęściej wybieranego drewna tarasowego należy modrzew syberyjski. Ten pozyskiwany z dalekiej Syberii surowiec jest niezwykle gęsty i wytrzymały. Dzięki tym właściwościom deski są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Modrzew syberyjski jest uodporniony na działanie niskich temperatur i opadów atmosferycznych. Jego szeroka paleta barw i odcieni, w której występuje, pozwala nadać tarasowi niepowtarzalnego charakteru. W ofercie znajdziemy kolorystykę od jasnego brązu i pomarańczy aż po brunatno-czerwony.
Tarasy wykonywane z drewna wymagają odpowiedniej ochrony przed pleśnią i grzybami. Drewno przed użyciem wymaga impregnacji, czyli wzbogacenia surowca odpowiednimi środkami w celu zabezpieczenia przed czynnikami biologicznymi i fizycznymi.
Rozróżniamy kilka rodzajów impregnacji: powierzchniową, głęboką i ciśnieniową. Modrzew syberyjski impregnowany ciśnieniowo pozwala na wieloletnie przedłużenie jego użytkowania. Zapewnia także zdecydowanie lepszą ochronę od drewna zwykłego zaimpregnowanego powierzchniowo. Impregnacja ciśnieniowa pozwala oszczędzić czas, który musielibyśmy przeznaczyć na impregnację deski surowej. Odpowiednio zamontowany i pielęgnowany modrzew syberyjski może posłużyć nam jako drewno tarasowe nawet przez 50 lat.