Pages Menu

Categories Menu

Posted by on kwi 21, 2019 in Wnętrza |

Garaże i budynki gospodarcze – projekty garaży i pomieszczeń gospodarczych .

Myśląc o budowie własnej posiadłości warto zastanowić się nad lokum dla naszego pojazdu. Do wyboru mamy garaż w bryle domu lub wolnostojący. Jeżeli natomiast potrzebujemy dodatkowego pomieszczenia na różnego rodzaju sprzęty i urządzenia, dobrym pomysłem może okazać się budynek gospodarczy. Gotowe projekty garaży i pomieszczeń gospodarczych mogą zainteresować osoby, które urządzają podwórkową przestrzeń.

Projekt budowlany – jak wybrać?

Jeśli mamy ograniczony budżet warto pomyśleć o wyborze garażu w kształcie prostokąta lub kwadratu, o niezbyt skomplikowanej budowie i dachem jednospadowym. Im bardziej skomplikowana bryła tym koszt wykonania usługi może być wyższy. Wybierając garaż blaszany, a nie murowany także uda nam się zaoszczędzić nieco pieniędzy. Cena gotowych projektów jest znacznie tańsza od tych zamawianych indywidualnie, choć ceny obu uzależnione są od wielkości i złożoności budowli.
Projekty garaży i pomieszczeń gospodarczych zazwyczaj zawierają także kosztorys, dzięki czemu jesteśmy w stanie oszacować koszt całej inwestycji.
Przy wyborze projektu należy zwrócić także uwagę na otaczającą przestrzeń i nasz budynek mieszkalny. Garaż i pomieszczenie gospodarcze powinny odpowiednio wkomponować się w otoczenie, także rozmiarem i konstrukcją – garaż – w porównaniu z domem- powinien być znacznie mniejszy i prostszy w konstrukcji. Projekt powinien być wykonany zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami. Należy pamiętać, że zasady lokalizacji budowli są ściśle określone w Dzienniku Ustaw.