Pages Menu

Categories Menu

Posted by on paź 21, 2018 in Wnętrza |

Proste sposoby, na dekoracje stołu jedzeniem.

Smaczne jedzenie, nie tylko może spełniać rolę sycącej potrawy. To również sposób, na oryginalną dekorację każdego stołu.
Przyjęcie, uroczysta kolacja lub codzienny obiad, nie musi być nudny, wystarczy zadbać o drobne dodatki, by stół na którym podawane jest jedzenie oraz kuchnia, wyglądały obłędnie.

Jak udekorować stół jedzeniem?

Istnieje wiele sposobów na dekoracje stołu.
Można ułożyć mini porcje na paterze, tworząc z nich oryginalny tort.
Innym przykładem, jest stosowanie ziół, które nadadzą jedzeniu zupełnie innego wyglądu, dzięki czemu potrawa będzie wyglądać oryginalnie i zachęci gości do jedzenia.
Trzecim zaś sposobem na dekoracje na stół z jedzenia jest carving.
Carving, to rzeźbienie różnego rodzaju wzorów w owocach oraz warzywach.
Czynność ta, wykonuje się za pomocą specjalnych narzędzi, które nie tylko są bardzo ostre, ale również mają różny wzór.
W domu, można wykonać również nieskomplikowane wzory samemu, a do ich wykonania, potrzebne będą na przykład wykałaczki lub patyczki do szaszłyków, ostry nóż, tarka czy foremki do ciasta.
W wykonaniu poszczególnych wzorów, może okazać się skorzystanie z wydrukowanych szablonów lub dla osób kreatywnych, wcześniejsze namalowanie na owocu lub warzywie wybranego wzoru.
Choć czynność ta, jest praco i czasochłonna, efekt końcowy jest wyjątkowy i z pewnością, tego typu ozdoby zrobią wrażenie na gościach.
Jeśli obawiasz się, że nie dasz rady samemu wykonać ozdób, możesz udać się do restauracji, która zajmuje się carvingiem i zamówić wybrany przez siebie wzór.
Takie ozdoby, z pewnością na długą zostaną zapamiętane.