Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sty 30, 2019 in Wnętrza |

Zanim się wprowadzisz… wyprowadź ślady po poprzednich lokatorach!

Nadszedł czas wprowadzenia się do nowego mieszkania! A więc w ręce torby, worki, kartony, winda jeżdżąca z góry w dół, trzeba zakasać rękawy i sprawić, by ten moment – trudno, ale ekscytujący – przebiegł jak najbardziej sprawnie.

 

I nieważne, czy jest to mieszkanie kupione na własność czy mieszkanie na wynajem. O czym należy pamiętać w tym ważnym momencie – dniu czy też kilku dniach? Z pewnością o tym, że przede wszystkim – czystość. Najpierw uprzątnijmy mieszkanie po poprzednich lokatorach, niech to będzie nasz priorytet. To nie kwestia estetyki, ale także higieny – nie wiemy, kto przed nami wynajmował to mieszkanie. Na wynajem oznacza, że mogło przed nami mieszkać tam wiele różnych osób, a każda pozostawiła po sobie jakiś, niekoniecznie przyjemny ślad.

Co jeszcze?

Dalej należy mieć plan – albo wymyślony przez samego siebie, albo uzgodniony z architektem wnętrz. Bez sensu jest pół dnia przesuwać kanapę z kąta w kąt w celu znalezienie idealnego ustawienia. A kiedy będzie już gotowe nasze mieszkanie? Na wynajem – wtedy, kiedy chcemy i… na jak długo chcemy.