Pages Menu

Categories Menu

Posted by on wrz 30, 2018 in Wnętrza |

Jak urządzić mały pokój

Mieszkania na rynku nieruchomości są w chwili obecnej bardzo drogie. Dotyczy to zarówno rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Wiele młodych osób, które uczą się w miejscach odległych od rodzinnego domu, wynajmuje pokój.
Pokój dla studenta nie musi być duży. Najważniejsza w tym wypadku jest cena za wynajem lokum. Nie bez znaczenia jest także lokalizacja. Mieszkanie na peryferiach miasta ma swoje minusy, szczególnie gdy chodzi o czas dojazdów. Gdy wynajęty pokój znajduje się w dogodnym miejscu i jest w atrakcyjnej cenie, czas pomyśleć o tym jak urządzić mały pokój, aby był funkcjonalny.
Mały metraż wymaga dokładnego planu rozmieszczenia mebli, tak żeby pokój dla studenta nie stał się graciarnią.

 

W lokum powinno znaleźć się łóżko. Dobrym rozwiązaniem jest kanapa typu amerykanka. Pozwala ona zaoszczędzić miejsce, ponieważ można ją łatwo złożyć. Kolejnym istotnym elementem będzie szafa. Gdy nie wiemy jak urządzić mały pokój, postawmy na minimalizm. Pojemna szafa z szufladami zastąpi obszerną komodę. Pokój dla studenta musi być także wyposażony w biurko. Możemy kupić biurko ze składanym blatem, ale kosztuje ono znacznie drożej niż zwykły egzemplarz.
W wynajmowanym mieszkaniu nie warto gromadzić niepotrzebnych przedmiotów. W razie przeprowadzki będzie to spory kłopot. Jeśli lubimy gromadzić rzeczy, zmiana miejsca zamieszkania będzie pracochłonna i wygeneruje niepotrzebne koszty.
Kiedy myślimy o tym jak urządzić mały pokój, ale kompletnie brak nam wyobraźni, możemy zaczerpnąć inspiracje z internetu lub popytać wśród znajomych, którzy wynajmują niewielkie pokoje.
Pokój dla studenta nie musi być luksusowy. Dogodna cena za wynajem, lokalizacja i względna czystość mieszkania, to główne cele przy wyborze lokum dla młodego człowieka.

 

moyaklima.pl