Pages Menu

Categories Menu

Posted by on wrz 19, 2020 in Wnętrza |

Co zrobić z opadami pozostałymi po remoncie

Planujesz odświeżyć swoje mieszkanie, chcesz dodać mu bardziej nowoczesny i funkcjonalny charakter, jednak zastanawiasz się co zrobić z wyposażeniem mieszkania. Jeśli meble są w większości w dobrym stanie, możemy spróbować oddać je rodzinie lub znajomym. Kolejnym sposobem na pozbycie się mebli i innych akcesoriów z mieszkania jest ich wystawieni ogłoszeń sprzedaż no lokalnych grupach typu Sprzedam/oddam. Stare meblowe ze stylu PRL najczęściej fotele są bardzo poszukiwane przez osoby, które zajmują się renowacją i sprzedaż odrestaurowanych mebli. Jeśli jednak tego typu działania nie przyniosą oczekiwanych efektów, musimy znaleźć firmę, które pomoże przewieść nam meble do punktu zbiórki odpadów komunalnych. W takich miejscach odpady są odbierane za darmo, jednak musimy liczyć z kosztami ich transportu.

Odpady wielkogabarytowe

W mieście wiele spółdzielni mieszkaniowych oferuje wywóz opadów gabarytowych raz w miesiącu lub po umówieniu telefonicznie. Jednak na każde mieszkanie przysługują limity, jeśli chodzi o odbiór tego typu śmieci przez firmy współpracujące ze spółdzielnią mieszkaniową. Kolejnym krokiem jest przygotowanie mieszkanie do prac remontowych, może wiązać się to ze skuciem kafelek, zerwaniem podłóg, kuciem tynków ze ścian. Na skutek tego typu działań powstaje spora ilość opadów remontowych. Warto do ich pozbycia się wynająć kontenery na gruz Kraków. Firmy specjalizujące się w tego typu usługach oferują legalny wywóz gruzu Kraków. Według przepisów prawa odpadów remontowych nie można wyrzucać do zwykłych osiedlowych pojemników na śmiecie.

Co zrobić z gruzem?

Możemy wypożyczyć kontenery na gruz lub kontenery do odpadów mieszanych, wszystko zależy od zakresu prowadzonych prac. Cena na wywóz gruzu Kraków zależy od tego ja jaki okres chcemy wynająć taki kontener i jakich rozmiarów. Ceny za tego typu usługę zaczynają się od ok. 200 złotych. Jeśli ilość odpadów po remoncie nie jest dużo tylko kilka worków gruzu, w takim przypadku, możemy poszukać osoby prywatnej lub firmy, która będzie zainteresowana zakupem takich odpadów. Tego typu materiały są cenione przez wiele firm zajmujących się tworzeniem ogrodów. Odpady z betonu lub cementu mogą posłużyć jako materiał do stworzenia skalniaków, kaskad roślinności. Ponadto tego typu materiał budowlany można wykorzystać jako podkład pod ułożenie kostki brukowej. Tego typu odpady komunalne mogą zostać wykorzystane do utwardzenie dróg prowadzących do prywatnych posesji, gdzie nie ma drogi asfaltowej, a kruszywo drogo nie należy do najtańszych surowców.