Pages Menu

Categories Menu

Posted by on kwi 2, 2019 in Wnętrza |

Najcichszy okap teleskopowy

Jaki okap do małej kuchni? Najcichszy okap teleskopowy.

Kuchnia powinna być nie tylko funkcjonalna, ale przede wszystkim bezpieczna i zdrowa. Aby spełnić wszystkie te funkcje koniecznym elementem jest okap kuchenny.

To produkt, który pochłania nieprzyjemny zapach, zmniejsza ryzyko zawilgocenia mebli i osadzaniu się tłustego osadu.
Obecnie na rynku znajduję się szeroki wybór pochłaniaczy kuchennych. Przy jego wyborze warto zwrócić uwagę nie tylko na wydajność czy łatwość w montażu i obsłudze, ale i na głośność pracy.

Jaki okap dla małej kuchni?

Ostatnio dużą popularnością zaczęły cieszyć się okapy teleskopowe. Montuje się je jako dno szafki kuchennej, dlatego doskonale sprawdzają się w niewielkich kuchniach. Oszczędzają dużo miejsca, a ich obsługa jest niezwykle prosta – wystarczy wysunąć półkę, a urządzeni zacznie swoją pracę. Aby cieszyć się funkcjonalnością i komfortem warto wybrać najcichszy okap teleskopowy. Zapewnia to swobodę w rozmowach podczas spędzania wspólnego czasu w kuchni oraz jest to nieocenionym luksusem dla naszych uszu. Należy pamiętać, że okap powinien być niewiele szerszy od płyty grzewczej (ok. 10 cm).

Ciekawym rozwiązaniem są także okapy montowane w blacie kuchennym. Ten rodzaj pochłaniaczy jest bardzo wydajny ze względu na bliską odległość od płyty grzewczej – szybko więc pochłania opary i oczyszcza całą kuchnię. Dodatkowo jest niemal niewidoczny – ich silnik znajduje się pod blatem – w szafce, a okap ma funkcje wysuwania tylko podczas pracy.

Pochłaniacz to niezbędnik każdej kuchni. Przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na wielkość naszego pomieszczenia i odpowiednie zagospodarowanie wnętrza – zwłaszcza małych przestrzeni.