Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sty 27, 2022 in Wnętrza |

Materiały typu solid surface – czym są?

Hi-Macs ® jest wiodącą firmą na krajowym i międzynarodowym rynku materiałów i akcesoriów solid surface. Hi-Macs jest innowacyjną firmą z szeroką gamą produktów, które są przeznaczone do łazienki, kuchni, sypialni i salonu.

Ten materiał solid surface charakteryzuje się atrakcyjnym wyglądem i wysoką jakością. Nie wymaga konserwacji poza myciem wodą. System jest higieniczny, nieporowaty i można go sterylizować alkoholem lub wodą utlenioną. Dzięki swojej naturalnej odporności na wilgoć może być stosowany w łazienkach. Niektóre modele posiadają matowe wykończenie przypominające płytki ceramiczne. Gama kolorystyczna tego produktu sprawia, że jest to uniwersalne rozwiązanie do każdego wnętrza.

Do produkcji wyrobów stosowane są wyłącznie najnowocześniejsze technologie oraz wysokiej jakości surowce sprowadzane z całego świata.

Materiały typu solid surface mogą być używane do wielu zastosowań i są często używane w obiektach komercyjnych, w tym:

  • blaty kuchenne
  • lady łazienkowe
  • stelaże wanien.

Materiały typu solid surface są również powszechnie określane mianem laminatu. Jednak termin “solid surface” jest o wiele bardziej opisowy dla tego materiału i jest o wiele dokładniejszym określeniem niż laminat.

Materiały typu solid surface wykonane są z cząstek kwarcu i żywicy poliestrowej.

Cząstki kwarcu są produkowane z naturalnego piasku, który jest topiony w wysokiej temperaturze w piecach elektrycznych. Następnie roztopiony piasek jest formowany w płyty o wymaganej grubości i średnicy i wysyłany na linię produkcyjną.

Żywica poliestrowa jest używana jako środek wiążący dla cząstek kwarcu.

Nadaje ona wytrzymałość produktowi. Żywica poliestrowa jest oparta na poliestrze, który jest syntetycznym polimerem otrzymywanym przez polikondensację etenu z glikolem dietylenowym. Żywice poliestrowe są stosowane w przemyśle tworzyw sztucznych i włókna szklanego, ponieważ są mocne, odporne na uderzenia chemiczne i termiczne, elastyczne, wodoodporne i mogą być łatwo barwione przez dodanie pigmentów.