Pages Menu

Categories Menu

Posted by on kwi 12, 2019 in Wnętrza |

Nowe panele na starą podłogę – jak położyć panele na drewnianej podłodze?

Panele kładzione na starej podłodze to rozwiązanie, które oszczędza wiele czasu i pozwala uzyskać zadowalający efekt. Nie zawsze trzeba pozbywać się starego, wysłużonego parkietu. Zastanawiasz się więc jak położyć panele na drewnianej podłodze? Podpowiadamy jak to zrobić.

Kilka ważnych wskazówek

Zanim zaczniemy nasze prace powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Układanie paneli wymaga wcześniejszego sprawdzenia stanu parkietu. Istotną kwestią jest tutaj równość podłoża i stopień spróchniałości drewna. Jeżeli w naszej ocenie parkiet przeszedł test pomyślnie możemy przejść do kolejnego kroku. Należy dokładnie oczyścić podłoże a wszelkie nierówności zniwelować. Jeżeli natomiast okazało się, że podłoga jest w bardzo złym stanie – widoczne są znaczne nierówności czy pojawił się grzyb – należy zrezygnować z układania paneli na panele. W przypadku popękanej powierzchni należy uzupełnić ubytki np. pianką polipropylenową.
Kluczowym elementem jest wybór odpowiednich paneli podłogowych. Ważne, aby wybrać odpowiedni materiał do tego rodzaju pracy. Możemy wybrać panele drewniane, korkowe laminowane czy panele winylowe. Aby stara podłoga nie była przyczyną odkształceń, nową podłogę należy układać prostopadle do desek starego parkietu. Dodatkowo uzyskujemy warstwę izolacyjną i termiczną. Montaż paneli nie jest trudny, można wykonać go samodzielnie. Zdecydowanie bardziej pracochłonne jest zrywanie całego parkietu i montaż ‘’od zera’’. Stosując metodę panele na panele możemy w szybki sposób odświeżyć nasze mieszkanie.