Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lis 10, 2018 in Wnętrza |

Szafa w zabudowie

Gromadzimy coraz więcej rzeczy i często mamy kłopot z ich umiejscowieniem w mieszkaniu. Ogrom ubrań czy książek bywa zmorą dla osób, które nie mają wystarczająco miejsca. Szafa w zabudowie jest dobrym rozwiązaniem, kiedy zależy nam na schludnym wyglądzie pomieszczenia.
Najczęściej skłaniamy się ku temu, by zabudowana szafa stanęła w sypialni. Szafa w sypialni może służyć nie tylko do trzymania ubrań. Jeśli półki i szuflady są dobrze zaplanowane, możemy trzymać tam także książki, dokumenty, buty lub inne szpargały.
Zdarza się, że szafa w zabudowie znajduje się w pokoju dziennym lub pokoju dziecięcym. Gdy zabudowana szafa mieści się w pokoju dla dziecka, możemy wykorzystać górę szafy jako miejsce na składowanie nieużywanych zabawek czy odzieży. Rzeczy, które często są używane, układamy niżej, aby dziecko miało do nich swobodny dostęp.

 

Planując ustawienie szafy, musimy dopasować ją kolorystycznie do pozostałego wyposażenia. Szafa w sypialni powinna pasować do ramy łóżka lub komody. Szafa w zabudowie umiejscowiona w salonie powinna współgrać nie tylko z pozostałymi meblami, ale także z tapicerką foteli czy kolorem dywanu i zasłon.
Dobrej jakości zabudowana szafa może sporo kosztować. Im bardziej ekskluzywne drewno, tym cena będzie wyższa.
Każda szafa w sypialni lub inna szafa w zabudowie, po jakimś czasie wymaga naprawy. Mechanizmy przesuwane ścierają się lub drzwi nie działają jak należy. Podczas montowania szafy, musimy dowiedzieć się, na jaki okres czasu jest ona objęta gwarancją.
Solidna zabudowana szafa pozwala na oszczędność miejsca. Dobrze przemyślana szafa w sypialni spełni funkcję garderoby lub biblioteczki. Takie rozwiązanie będzie korzystnie wpływało na estetyczność pomieszczenia, a w rezultacie na efektywny wypoczynek we własnym domu.

 

tanihydraulik.com.pl