Pages Menu

Categories Menu

Posted by on maj 28, 2021 in Wnętrza |

Płyta OSB w atrakcyjnych cenach

Płyty OSB to jedne z najchętniej kupowanych materiałów budowlanych w kraju. Ich popularność zapewne związana jest z wszechstronnością zastosowań, niewygórowaną ceną oraz łatwą dostępnością. Płyty OSB sprawdzają się zarówno jako elementy konstrukcyjne domów, jak i elementy wykończenia. Wiele osób decyduje się również na samodzielne wykonywanie mebli ze zwykłych płyt OSB, a efekt może być naprawdę zachwycający. Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat płyt osb oraz dlaczego są one w tak dobrej cenie? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu. Poznaj płyty OSB w atrakcyjnych cenach.

Tradycyjna płyta osb jest przede wszystkim łatwo dostępna. Można znaleźć ją w sklepach internetowych oraz w zwykłych marketach budowlanych. Kupujący ma możliwość wyboru rozmiaru, grubości oraz rodzaju płyty OSB – w zależności do czego ma zamiar ją w przyszłości wykorzystać.

Płyta OSB i jej cechy charakterystyczne

Na początku warto powiedzieć kilka słów na temat tego, czym jest płyta OSB i jakie są jej cechy charakterystyczne. Płyta OSB zrobiona jest z długich wiórów sosnowych bądź świerkowych, a następnie pod wysokim ciśnieniem sklejona przy pomocy syntetycznej żywicy. Płyta OSB charakteryzuje się dużą odpornością na zniszczenia oraz nie da rady jej odkształcić. Płyta OSB jest twarda i ma porowatą powierzchnię, dlatego nie nadaje się do malowania.

Od czego zależy cena płyty OSB?

Cena płyty OSB zależy przede wszystkim od jej wielkości oraz grubości. Dodatkowo na cenę może wpływać rodzaj tej płyty. Na rynku dostępne są płyty OSB1, OSB2, OSB3 i OSB4, a ich cena wzrasta wraz z wysokością oznaczenia numerowego.

Jak kupuje się płyty OSB?

Płyty OSB należy kupować podając odpowiednie pole powierzchni. Płyty OSB można wykorzystać z powodzeniem w całości i zazwyczaj po obróbce nie zostanie nadmierna ilość odpadów. To również wpływa na to, że płyty OSB są niezwykle atrakcyjne cenowo. Zwykła płyta OSB czy płyta OSB 3? To zależy od naszych planów na nią. Płyta OSB3 jest droższa, ale bardziej odporna na działanie wody.