Pages Menu

Categories Menu

Posted by on cze 18, 2017 in Wnętrza |

Dlaczego wśród wybrać granitowe parapety

Naturalne kamienie coraz częściej znajdują zastosowanie w aranżacji wnętrz. Popularne są kamienie zlewy, elementy czysto dekoracyjne oraz parapety z granitu. Te ostatnie pozwalają wykorzystać przestrzeń pod oknem na nowe sposoby.

Granitowy parapet jest bardzo dekoracyjny, trwalszy niż drewniany i łatwy do utrzymania w czystości. Może on mieć klasyczną szerokość, pozwalającą na trzymanie pod oknem doniczek z kwiatami. Jednak szerszy parapet z granitu będzie także świetnym rozwiązaniem. Warto umieścić taki w niewielkiej sypialni.

 

Wystarczy dostawić krzesło i mamy toaletkę niezajmującą miejsca, w dodatku z najlepszym do dziennego makijażu światłem padającym z okna. Szeroki parapet może być wykorzystany również jako blat, gdy nie mamy miejsca na wstawienie go lub nie pasowałoby do stylu wnętrza. Ale i w swojej podstawowej funkcji parapety z granitu wyróżniają się pozytywnie na tle innych materiałów. Nie trzeba ich szczególnie konwertować, nie szkodzi im wilgoć, gdy przeleje się z doniczki lub nie zamkniemy okna przed deszczem. Taki parapet świetnie pasuje do klasycznych i eleganckich aranżacji wnętrz i łóżka wybrać różne kolory, aby stworzyć jeszcze bardziej spójne wykończenie i wystrój.