Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lis 20, 2019 in Wnętrza |

Połysk i odświeżenie płytek

Płytki w większości domach znajdują się co najmniej w jednym pomieszczeniu. Najczęściej jest to łazienka. Niestety, po latach użytkowania nie wyglądają one już tak atrakcyjnie, jak na początku.

Płytki mogą być umieszczone w wielu pomieszczeniach – łazienkach, piwnicach, pralniach, a nawet w sypialniach. Wszystko zależy od tego, jaki jest wystrój danego wnętrza. Nie leżą one koniecznie tylko na podłogach, ale także na ścianach, wannach, toaletach lub jako armatura łazienkowa. Nic dziwnego, ponieważ w sklepach budowlanych możemy dostać wiele wspaniałych wzorów, które nadają się do wielu miejsc. Często kładzione są także na ścianach w biurach. Służą oczywiście jako ozdoba.

Czym nabłyszczyć płytki podłogowe? Nadanie połysku lub odświeżanie po latach płytek wykonuje się za pomocą specjalnego środka, który jest do kupienia głównie w sklepach budowlanych. Przed zakupem należy wiedzieć, że istnieją różne rodzaje płytek. Przed zakupem środka do nabłyszczania należy dowiedzieć się, jaki rodzaj płytek posiadamy, a następnie dopiero kupić środek. Jest to ważne, ponieważ płytki mogą różnić się na przykład kruchością, czy ilością materiałów ozdobnych.

Istnieją cztery rodzaje płytek:

1. Płytki glazurowane – potrafią chłonąć dużą ilość wilgoci, więc są kruche. Nie powinny być umieszczane w łazienkach, tylko w ciepłych i ogrzewanych miejscach.

2. Płytki gresowe – są bardzo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu kładzie się je najczęściej na tarasach, balkonach.

3. Płytki terakotowe – posiadają ozdobną warstwę, więc stosunkowo łatwo je uszkodzić.

4. Płytki klinkierowe – są najbardziej odporne na różne uszkodzenia. Są najczęściej kładzione na zewnątrz, więc odpowiednie zabezpieczenie jest konieczne.