Pages Menu

Categories Menu

Posted by on kwi 16, 2017 in Inne |

Sprawdź, czy nie grozi Ci otyłość

Otyłość jest w dzisiejszych czasach problemem nagminnym i urasta do rangi choroby cywilizacyjnej. Siedzący tryb życia, spożywanie żywności wysoko przetworzonej, ciągle towarzyszący stres – te czynniki nie wspierają nas w zachowaniu odpowiedniej wagi.
Nie należy ignorować pierwszych wzrostów masy ciała ponad normę, gdyż na dłuższą metę mogą one przerodzić się w problem medyczny i nieść ze sobą szereg chorób. Lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, więc nawet osoby, których problem otyłości do tej pory nie dotyczył, powinny okresowo przeprowadzać kontrolę wagi, aby mieć pewność, że nadal pozostaje w normie. Ale skąd wiedzieć, co to właściwie jest norma?

 

Prostym sposobem na ocenę, czy nasza waga jest odpowiednia, jest skorzystanie z kalkulatora wskaźnika masy ciała. Do obliczenia współczynnika BMI kalkulator będzie potrzebował jedynie naszej wagi, wzrostu i płci. Na tej podstawie przedstawi wynik obrazujący, czy nie grozi nam nadwaga, otyłość, lub niedowaga. Sposób ten jest wykorzystywany przez dietetyków i lekarzy z całego świata, ale wyliczenie BMI możemy przeprowadzić sami z pomocą internetowych kalkulatorów.