Pages Menu

Categories Menu

Posted by on mar 10, 2018 in Wnętrza |

Wystrój jadalni w klasycznym stylu. Jadalnia w stylu klasycznym. Piękne meble pokojowe w jadalni

Klasyczny wystrój wnętrz wciąż jest najbardziej popularnym w naszym kraju. Szczególnie jadalnie i pokoje dzienne urządzone w takiej aranżacji sprawiają wrażenie niezwykle kosztownych i pięknych. Jakie meble i dodatki wybrać, by nadać pomieszczeniu nietuzinkowy charakter?

Wystrój jadalni w klasycznym stylu

W klasycznych jadalniach dominują proste, jasne kolory: biel, beże i szarości. Możemy je przełamać delikatnym brązem o ciepłym lub chłodnym odcieniu. Unika się jednak jaskrawych, wyrazistych barw, które w towarzystwie zdobionych mebli mogłyby sprawiać wrażenie przesadyzmu. Wystrój jadalni powinien być stosunkowo prosty, jednak uatrakcyjnić ją możemy zielonymi roślinami, regałami z pamiątkami rodzinnymi czy klasyczną sztuką lub fotografiami.

Piękne meble pokojowe w jadalni

Meble w jadalni mogą być zarówno proste i minimalistyczne, jak i możemy zakupić zdobione, piękne meble pokojowe. Powinniśmy pamiętać, że kolorystyka mebli powinna pasować do otoczenia. Zwykle stosuje się meble drewniane, o szlachetnym wykończeniu. Doskonale sprawdzi się dąb lub buk, jednak możemy wybrać również produkty z płyty wiórowej, które imitują drewno.