Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lip 13, 2019 in Inne |

Florencja do Poznania

Florencja to jedno z najbardziej znanych włoskich miast, do których chętnie wybierają się liczni turyści, ma bowiem w sobie nie tylko urok, ale wiele miejsc, które warto odwiedzić. Od czego zacząć misję „Florencja co zwiedzić”? Ciekawe miejsca znajdują się w całym mieście, więc poznanie go w jeden dzień może być trudne.

Dla poznania Florencji

Jako miasto Florencja może poszczycić się wielowiekową historią, a co za tym idzie, wieloma miejscami i zabytkami, które o tej historii świadczą. Można tu nie tylko odpocząć, ale też na własne oczy zobaczyć piękno sięgające czasów średniowiecza.

1. San Marco to obszar Florencji niedaleko historycznego centrum, na którym znajduje się między innymi Plac świętego Marka, który przyciąga swoją malowniczością, oraz galeria sztuki Galleria dell’Accademia, do której zmierzają liczni turyści chcący zobaczyć oryginalną figurą Dawida autorstwa Michała Anioła.
2. Piazza del Duomo to nie tylko plac, po którym można się przechadzać, ale przede wszystkim monumentalna katedra z ogromną kopułą, która uznana została za cud architektury.
3. Piazzale Michaelangelo to doskonały punkt widokowy, kiedy chce się spojrzeć na Florencję z zupełnie innej perspektywy. Dostępny całą dobę, a do tego darmowy sprawia, że o każdej porze dnia i nocy można zostać tutaj kogoś fotografującego miasto pod stopami.
4. Dzwonnica Giotta to kampanila stojąca przy katedrze Santa Maria del Fiore, na którą można się wspiąć i skąd także spojrzeć na miasto z innej perspektywy. Wejście jest łatwe i wygodne, na szczyt prowadzi 414 schodów, a na nim znajduje się punkt widowiskowy. Jest ona dziełem słynnego malarza i architekta, Giotto di Bondone.
5. Giardino della Rose, czyli Ogród różany, znajduje się po drodze na Piazzale Michaelangelo. Skrywa w sobie 400 różnych gatunków kwiatów, stworzony został w 1865 roku z aż 1200 krzewów, które kwitnąc, przyciągają do siebie tłumy turystów. Dostęp do ogrodu różanego jest darmowy, wejść można od rana do zmierzchu.