Pages Menu

Categories Menu

Posted by on mar 12, 2019 in Wnętrza |

Proste kroki w urządzaniu salonu.

Chociaż aranżacja wnętrz wydaje się trudnym i odpowiedzialnym zadaniem i wielu z nas decyduje się powierzyć tę kwestię projektantom wnętrz, to przy odpowiednim planowaniu sami również możemy stworzyć projekt wymarzonego salonu.

Od czego warto zacząć?

Stwórz projekt. Zmierz wymiary pomieszczenia i przy zastosowaniu programu komputerowego lub rysując odręcznie stwórz plan, zaznaczając okna i drzwi. Następnie narysuj meble, zachowując odpowiednie proporcje. Dzięki temu będziesz mógł wybrać kilka opcji rozmieszczenia mebli i porównać je, zanim podejmiesz ostateczne decyzje.
Wybierz punkt centralny. Przestrzeń w salonie zazwyczaj koncentruje się wokół punktu centralnego – kominka, telewizora czy stołu. Naprzeciwko telewizora czy kominka ustaw główną kanapę czy sofę, po bokach rozmieszczając fotele; taka półokrągła przestrzeń sprzyja konwersacji i zbliżaniu się domowników.

Rozmieść stoły, stoliki, ławy i meble.

Stolik kawowy warto umieścić w przestrzeni między miejscami do siedzenia, tak by pilot od telewizora i napoje pozostawały w zasięgu ręki. Pamiętając o pozostawieniu przestrzeni do przejścia, możesz wykorzystać wolne miejsce na skrzynie, regały z książkami będą wyeksponowane na pustych ścianach, szafki i meble telewizyjne warto umieścić w pobliżu telewizora.
Ustaw oświetlenie. Wybierz lampy, które podkreślą dzieła sztuki lub oryginalne meble. Centralny żyrandol rozmieść nad częścią wypoczynkową; uroku pomieszczeniu dodadzą wiszące lampy nad stołem

Dobierz dywan.

Dywan powinien być odrobinę większy niż strefa wypoczynkowa, doda wnętrzu ciepła i podkreśli atmosferę wypoczynkową pomieszczenia.
Zanim zaczniesz aranżować wnętrze, zastanów się, co tak naprawdę jest najważniejsze dla Ciebie, tak by twoje wybory odzwierciedlały twoją osobowość. Wtedy przebywanie w pomieszczeniu sprawi, że będziesz czuć się bezpiecznie i komfortowo.