Pages Menu

Categories Menu

Posted by on mar 16, 2017 in Inne |

Zasady japońskiej łamigłówki

Aby ją rozwiązać nie potrzeba żadnych skomplikowanych urządzeń ani trików, a jedynie odrobinę logicznego myślenia. Plansza składająca się z osiemdziesięciu jeden pól powinna zostać wypełniona cyframi z zakresu od jeden do dziewięciu w taki sposób, aby w każdym z mniejszych kwadratów umieścić każdą z tych cyfr w jednym egzemplarzu. Najważniejszą rzeczą, jaką należy pamiętać, jest fakt, żeby cyfry nie powtarzały się w jednym rzędzie, kolumnie ani kwadracie.

Jak widać sudoku zasady są bardzo proste do zapamiętania i zastosowania, choć może się wydawać, że znalezienie sposoby na wypełnienie wszystkich dziewięciu kwadratów jest niewykonalne. Wystarczy jednak odrobina cierpliwości, aby zobaczyć, że nie jest to wcale takie skomplikowane. Przy częstym rozwiązywaniu łamigłówek można dojść do takiej sprawy, że nie trzeba stale sprawdzać, czy dana cyfra się pojawia, a automatycznie dostrzec schemat. Oczywiście, wymaga to naprawdę wielu ćwiczeń i stanowi wyższy poziom wtajemniczenia i chęci rywalizacji.

Zwykłym graczom wystarczy satysfakcja i miło spędzony czas oraz szansa na rozruszanie szarych komórek przed kolejnym trudnym zadaniem w pracy lub szkole.