Pages Menu

Categories Menu

Posted by on paź 10, 2018 in Inne |

Zakłócanie ciszy nocnej

Osoby, które mieszkają w bloku, muszą często znosić uciążliwych sąsiadów. Głośne puszczanie muzyki jest najczęstszym problemem, z którym walczą mieszkańcy w bloku.
Zakłócanie ciszy nocnej powoduje duży stres. Niewyspanie prowadzi do rozdrażnienia i spadku efektywności w pracy następnego dnia.
Hałaśliwi sąsiedzi to nie tylko studenci czy młodzież, która urządza imprezy pod nieobecność rodziców. Zakłócanie ciszy nocnej może być udziałem dorosłych osób. Najczęściej są to ludzie z tak zwanego marginesu społecznego i alkoholicy.

 

Jeśli zakłócanie ciszy nocnej daje nam się mocno we znaki, możemy wezwać policję. Niestety, osoba przebywająca w mieszkaniu wcale nie musi otworzyć funkcjonariuszom.
Jeśli hałaśliwi sąsiedzi nagminnie robią rumor i uniemożliwiają nam funkcjonowanie, możemy złożyć wniosek do sądu grodzkiego. Taka procedura może być kosztowna i wyczerpująca emocjonalnie.
Idealnie byłoby, gdybyśmy mogli przeprowadzić się w ciche i spokojne miejsce, gdzie nie przeszkadzają hałaśliwi sąsiedzi.
Sami również przestrzegajmy ciszy nocnej. Myślmy o innych i nie zachowujmy się jak na wiejskiej dyskotece w stodole. Jeśli będziemy respektować prawa innych, zakłócanie ciszy nocnej nie będzie powodowało niepotrzebnych sąsiedzkich spięć.

 

interstaff.pl